Про це пише The Wall Street Journal.
Нині адміністрація Байдена має понад $6,5 мільярда для передавання техніки Україні зі складів і запасів армії США, які сподівалась використати повністю до завершення повноважень 20 січня.
За підрахунками, аби встигнути витратити всі кошти, США мали б щоденно відправляти Україні озброєння на суму понад $110 мільйонів – тобто майже $3 мільярди протягом грудня-січня. Співрозмовник WSJ у Конгресі каже, що “це неможливо”.
Джерело газети в Пентагоні каже, що США наразі планують передавати Україні зі своїх запасів озброєння на суму від $500 до 750 мільйонів на місяць. Ці поставки міститимуть переважно боєприпаси та артилерію, які легше транспортувати – на доставку більш важкого обладнання можуть піти місяці.
“Першим завданням адміністрації Трампа [майбутнього президента США] буде вирішити, що робити із залишковим обладнанням і як найкраще підготувати новий запит до Конгресу щодо додаткового фінансування”, — заявив старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.
Окрім фінансування на поставки зі складів армії США, адміністрація Байдена також має понад $2 мільярди доларів для фінансування довгострокових контрактів на постачання зброї для Києва. Співрозмовник WSJ у Пентагоні каже, що там прагнуть законтрактувати “якомога більшу частину цих грошей” до 20 січня.
Крім того, в Білого дому ще залишається трохи менше $5 мільярдів доларів, виділених Конгресом на закупівлю нових озброєнь для поповнення американських запасів. Ці кошти, за інформацією WSJ, адміністрація Байдена сподівається законтрактувати до кінця терміну повністю.
Раніше повідомлялось, що президент США Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити ще $24 мільярди на військову допомогу Україні та поповнення запасів американського озброєння, яке було передано Києву.