Про це пише CNN.
Рубіо під час візиту до Сальвадору заявив журналістам, що є виконувачем обовʼязків керівника USAID.
На його думку, функції USAID повинні узгоджуватись із зовнішньою політикою США, на яку «агенція наразі не зважає».
Відповідаючи на запитання щодо аргументів, що робота USAID є життєво важливою для національної безпеки та просування інтересів США, він сказав, що є багато функцій USAID, які будуть продовжені та будуть частиною американської зовнішньої політики, «але вони повинні бути узгоджені з американською зовнішньою політикою».
«Не йдеться про припинення програм, якими опікується USAID, загалом. Є хороша робота агенції, а є речі щодо яких у нас є серйозні запитання», — наголосив Рубіо.
Агентство USAID після об’єднання з Держдепартаментом США продовжить надавати гуманітарну допомогу, пише CBS News з посиланням на трьох американських чиновників.
Однак у відомстві планують значно скоротити робочу силу. Деякі демократи надіслали листа Марко Рубіо, в якому заявили, що об’єднання USAID з Держдепартаментом має схвалити Конгрес. Вони наголосили, що відомство відокремлене, зокрема, для того, щоб швидко розгортати іноземну допомогу США.
Перед цим американський мільярдер Ілон Маск, якого Трамп призначив главою Департаменту ефективності уряду (DOGE), заявив, що працює над закриттям USAID.
Центральний офіс Агентства США з міжнародного розвитку у Вашингтоні не відкрився 3 лютого, а його працівники отримали повідомлення не виходити на роботу.
USAID — Агентство США з міжнародного розвитку — потрапило під удар нової адміністрації Дональда Трампа в межах спроби реформувати федеральний уряд. Трамп та його союзники заявляють, що агентство, створене Конгресом як незалежний орган, є політично заангажованим. Демократи заперечують це й наголошують, що Трамп не має повноважень ліквідовувати агентство.