Про це пише  Financial Times.

Одразу після заяви Трампа акції Уолл-стріт злетіли: індекс «блакитних фішок» S&P 500 закрився на 9,5%, а Nasdaq Composite зріс більш ніж на 12%. Це був найкращий день для S&P 500 з 2008 року і найпотужніший для Nasdaq з 2001 року.

Згідно зі зробленими на основі даних FactSet підрахунками, масштабне ралі акцій додало близько $4,3 трлн до ринкової вартості S&P 500. Цей приріст компенсував частину значних втрат американських акцій після того, як тиждень тому Трамп оголосив про свої широкомасштабні митні тарифи.

Однак президент не зупинився у торговельній боротьбі з Китаєм, виокремивши його з переліку та збільшив додаткові митні збори з другої за величиною економіки світу до 125%.

«Виходячи з того, що понад 75 країн закликали … до переговорів… і що ці країни, за моєю наполегливою пропозицією, не вжили проти Сполучених Штатів жодних заходів у відповідь, я санкціонував 90-денну ПАУЗУ і на цей період суттєво знизив взаємні мита до 10%. Це рішення  набуває чинності негайно», – написав Трамп у своєму пості на Truth Social.

За словами Трампа,  відповіддю на американські мита Китай продемонстрував «брак поваги». Саме через це він оголосив про рішення підвищити митний тариф, що стягується Сполученими Штатами Америки  з Китаю, до 125%.

Приголомшливий крок американського лідера назад відбувся після тижня потрясінь на світових ринках, коли ціни на акції по всьому світу впали на трильйони доларів, різкого обвалу американських облігацій і падіння цін на нафту до рівнів, які востаннє спостерігалися під час пандемії коронавірусу.

«Це капітуляція Трампа перед ринками. Він зберіг обличчя, залишивши мита лише для Китаю», – сказав Енді Бреннер з NatAlliance Securities.

Масовий розпродаж державного боргу США, який є основою світової фінансової системи, після розвороту Трампа послабився, що свідчить про стійкий міжнародний попит.

Дохідність 10-річних облігацій, яка в середу зросла на 0,24 відсоткових пункти, в кінці нью-йоркського дня підвищилася на 0,08 відсоткових пункти до 4,35 відсотка.

Компанії, які останніми днями зазнали збитків, в середу також продемонстрували значні прибутки. Акції Apple, Nvidia, Microsoft, Amazon, Meta і Tesla  після заяви Трампа підскочили щонайменше на 10%.

Міністр торгівлі Говард Лутнік заявив, що «світ готовий» працювати з Трампом, щоб «виправити міжнародну торгівлю», але наголосив, що Китай, «обрав протилежний напрямок».

Лутнік додав, що він і міністр фінансів Скотт Бессент «сиділи поруч з президентом, поки він писав свій найбільш надзвичайний допис на Truth  за час свого президентства».

Пізніше в середу Трамп визнав певний страх на ринках, викликаний його торговельною війною.

«Я подумав, що люди трохи вийшли за рамки. Вони були трохи схвильовані, трохи налякані», –  сказав він журналістам.

За його словами, торги на ринку в середу після того, як Трамп відмовився від більшості мит, зробили цей день «найбільш видатним у фінансовій історії».

Експерти з Уолл-стріт попереджали, що мита призведуть до рецесії економіки США, а також до зростання інфляції та безробіття.

Незадовго до шокуючої заяви Трампа в середу Goldman Sachs спрогнозував спричинену торговельною війною президент рецесію в економіці США. Трохи більше ніж через дві години банк скасував свій прогноз.

Проте інвестори та економісти попередили, що мита, які залишилися, включаючи 10% мито на більшість імпортних товарів з усього світу, однаково стримуватимуть економічне зростання і призведуть до зростання цін.

«Призупинення взаємних тарифів, за винятком Китаю, не означає, що економіці США вдалося уникнути уповільнення зростання і підвищення інфляції. Невизначеність щодо торгівлі збережеться, що призведе до уповільнення зростання в другому кварталі», – заявили в Citigroup.

У вівторок міністр фінансів Скотт Бессент оголосив, що очолить переговори разом з головним торговим посередником Трампа Джеймісоном Гріром з Японією для укладання угоди щодо зниження мит.

Напередодні представники адміністрації Трампа наполягали на довготривалості мит і на відкритості  США до переговорів зі своїми торговими партнерами з метою їх зниження.

Грір саме виступав перед комітетом Палати представників з питань бюджету, коли Трамп оголосив про свою  «митну паузу».

«Що за фігня, хто тут головний?», – вигукнув демократ Стівен Горсфорд, через кілька хвилин після того, як Трамп оголосив про паузу.

Горсфорд запитав Гріра, чи знає той, що президент щойно призупинив дію своїх мит. Грір відповів, що йому відомо, що ця пропозиція «обговорюється».