Про це йдеться в публікації Reuters.

Один із її ініціаторів, 99-річний журналіст Отто Сімко, заявив, що Росію потрібно вигнати з України, аби «можна було говорити про мир на умовах, які відповідають українській незалежності».

Коли я почув про ініціативу чеського уряду, я був дуже радий почути, що шукаються всі способи допомогти Україні захиститися від агресора, тому що іншого шляху немає, — пояснює Сімко.

Збирачі коштів кажуть, що кампанія спрямована на те, щоб показати, що більшість не згодна зі зміною зовнішньої політики уряду після вересневих виборів.

За чотири дні кампанії «Боєприпаси для України» станом на полудень п’ятниці було зібрано 1,94 мільйона євро. За даними ініціативи, понад 30 тисяч її донорів зробили пожертви в середньому по 64 євро.

За словами співорганізаторки кампанії Зузани Іжакової, збір буде безстроковим, а отримані кошти підуть на чеську програму збору боєприпасів, перші поставки з якої в Україну очікуються в червні.

Нагадаємо, що днями чеський прем’єр-міністр Петр Фіала заявив, що ініціатива Праги вже зібрала достатньо грошей для купівлі 500 тисяч артилерійських снарядів для України.