Про це повідомляє Телеграм-канал DW Главное” з посиланням на російське державне агентство ТАСС.

Потужність виробництва – 60 000 тонн на рік. Ще п’ять ліній планується відкрити пізніше. “Підприємства нашої області постачають туди спеціальну картоплю тих сортів, які прийнятні для виробництва чипсів”, – цитує агентство міністра сільського господарства регіону Євгена Лещенка.

Запустити проєкт планувалося 2021 року, на що компанія витратила понад 12 млрд рублів. За словами міністра, завод був орієнтований на постачання до Сибірського федерального округу та за кордон, але поки що не зрозуміло, коли підприємство вийде на проєктну потужність, тому що виникли складнощі з поставками технологічного обладнання. “Воно все імпортне, перебуває під санкційними обмеженнями”, – визнав Лещенко.

У повідомленні нагадується, що в березні 2022 року PepsiCo повідомила про припинення продажу напоїв, інвестпроєктів і рекламних активностей у РФ. Водночас американська компанія залишається одним із головних у РФ виробників молочної продукції – їй належить бренд “Вімм-Білль-Данн”. Наприкінці 2023 року ЗМІ стверджували, що PepsiCo продає молокозавод у Краснодарському краї компанії, афілійованій з “Агрокомплексом” ексглави Мінсільгоспу РФ Олександра Ткачова.

На російському сайті компанії PepsiCo зазначено, що вона є найбільшим виробником харчових продуктів та напоїв, у центральному й регіональних офісах компанії та на її численних виробничих підприємствах у РФ працює близько 20 000 співробітників.