США майже вдвічі збільшили імпорт яєць з Бразилії, які раніше використовувалися лише для виробництва кормів для домашніх тварин. Крім того, США розглядають можливість пом’якшення вимог до яєць, отриманих від курей, вирощених на м’ясо.

Про це пише Reuters.

За даними Бразильської асоціації виробників тваринного білка, в січні адміністрація президента Дональда Трампа дозволила імпорт бразильських яєць для переробки на харчові продукти для людей. А в лютому імпорт яєць у США з Бразилії збільшився на 93% порівняно з минулим роком.

Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) повідомило Reuters, що розглядає петицію Національної ради з курятини з проханням дозволити продаж для вживання в їжу людиною яєць, отриманих від курей, вирощених на м’ясо.

“Хоча жодне з бразильських або бройлерних курячих яєць не потрапить на полиці продуктових магазинів, їх можна використовувати в оброблених продуктах, таких як суміші для тортів, морозиво або заправки для салатів, залишаючи більше свіжих яєць для покупців”, – пише агентство.

За даними ради, щороку у США бройлерні кури відкладають близько 360 млн яєць, які не підходять для вилуплення курчат. Частина з них використовується для виробництва вакцин, експортується або використовується з іншою метою, але більшість – знищується.

Wayne-Sanderson Farms, найбільший виробник курячого м’яса в США, ймовірно, викидає близько 500 000 яєць на тиждень, які не відповідають специфікаціям, заявив старший директор ветеринарної служби компанії Марк Берлесон.

Такі яйця колись продавалися на заводи з перероблення для пастеризації та використання в оброблених харчових продуктах. Але з 2009 року правило FDA, спрямоване на зниження захворюваності на сальмонельоз, вимагає, щоб яйця охолоджувалися при температурі 45 градусів за Фаренгейтом (7 градусів за Цельсієм) протягом 36 годин після їх знесення.

У лютому 2025 року роздрібні ціни на яйця у США досягли нового рекордного рівня – $5,90 за дюжину, в еквіваленті приблизно 20 гривень за одне яйце.

Причиною аномально високих цін на яйця у США став пташиний грип, який змусив фермерів знищити понад 166 млн птахів, переважно курей-несучок. Лише з початку року було знищено понад 30 млн несучок.

До яєчної кризи США були на четвертому місці у світі за виробництвом яєць (після Китаю, Індії та Індонезії). У 2023 році в країні виробляли понад 110 млрд яєць на рік. У Штатах звичайна чисельність курей-несучок становить 310-320 млн голів.

Адміністрація Трампа оголосила про план на $1 млрд зі зниження цін на яйця, який включає допомогу фермерам у запобіганні розповсюдженню вірусу пташиного грипу та дослідженню варіантів вакцини.

Нагадаємо, Сполучені Штати звернулися до Данії щодо експорту курячих яєць на американський ринок, оскільки США стикаються зі стрімким зростанням цін на цей продукт.

У п’ятницю, 21 березня, сотні людей вишикувалися у черги у трьох місцях у Нью-Йорку, щоб отримати десяток безплатних яєць. Деякі з них прийшли більш ніж на годину раніше. Менш ніж через 10 хвилин 100 упаковок були роздані, багато хто залишився з порожніми руками.