Адміністрація Трампа двічі заявляла про значний прогрес у мирних переговорах щодо війни між росією та Україною, зокрема про часткове припинення вогню по енергооб’єктах та в Чорному морі, але в той час, коли бойові дії продовжуються, всі сторони представляють абсолютно різні інтерпретації того, про що було домовлено.

Про це пише The Washington Post.

Україна (і спочатку Сполучені Штати) говорили про припинення вогню для всієї цивільної інфраструктури, тоді як росія заявляла, що це стосується лише енергетичної інфраструктури, і обидві сторони майже одразу ж заявляли, що інша сторона порушила режим припинення вогню. Що стосується Чорного моря, то росія побачила в цьому шанс зняти санкції зі своїх банків, тоді як Україна заявила, що йдеться про інфраструктуру портів.

У своєму виступі в Рожевому саду 2 квітня президент Дональд Трамп наполягав на тому, що переговори проходять добре, заявивши, що “росія й Україна добре співпрацюють з нами. Але ми повинні це припинити”.

Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що може завершити війну за 24 години, але його результати, про які багато говорила адміністрація, підірвали довіру до переговорів і неупередженості американських перемовників як з боку учасників переговорів, так і з боку зовнішніх спостерігачів, додають кореспонденти.

Минулими вихідними Трамп продемонстрував свій характер, розкритикувавши владіміра путіна за те, що той шукає заміну президенту України Володимиру Зеленському ще до того, як мирні переговори можуть відбутися, і це стало першим мовчазним визнанням того, що переговори поки що йдуть не так, як планувалося, і що Кремль не пропонує жодних значущих компромісів, попри низку важливих жестів з боку США.

“Я не знаю, чи свідчить це про недосвідченість у розв’язанні цих питань. Я думаю, що це свідчить про те, що адміністрація Трампа дуже прагне продемонструвати прогрес, речі, на які вони можуть вказати як на успіх, і приховати виклики, які чекають на них попереду”, — сказав Томас Грем, старший директор з питань росії в Раді національної безпеки при адміністрації Джорджа Буша-молодшого, а нині співробітник Ради з міжнародних відносин.

Водночас, на думку Грема, оскільки США перебільшують свій прогрес у переговорах, Москва, схоже, стурбована тим, що перемовники Трампа не розуміють, наскільки серйозно вона ставиться до своїх вимог.

“Питання в тому, чи вистачить у адміністрації терпіння продовжувати ці переговори й чи зможе вона вести їх таким чином, щоб домогтися поступок від російської сторони”, — сказав він.