Про це пише Associated Press.

Після визнання себе винним у військових звинуваченнях у перешкоджанні правосуддю 23-річний юнак визнав, що знав про незаконність своїх дій, але відчував необхідність розповісти правду про те, як адміністрація Байдена вводить в оману американську громадськість щодо війни в Україні.

«Якщо я врятував хоча б одне американське, російське чи українське життя від цієї безглуздої війни заради наживи, то моє покарання було того варте», – сказав він. Його політизовані коментарі різко контрастували зі смиренним вибаченням, яке він висловив під час винесення вироку у федеральному суді.

Тейшейра заявив, що він, “як і президент Дональд Трамп, став жертвою політично заангажованого Міністерства юстиції”. Він заявив, що діяв сам, коли поділився документами в геополітичному чаті на платформі Discord, популярній серед онлайн-геймерів.

Потім він закликав Трампа та членів його адміністрації «переглянути моє подвійне переслідування та покарання, щоб викрити дії глибинної держави та показати правду, якою б незручною вона не була для адміністрації Байдена».

«Я впевнений у тому, як історія запам’ятає мої дії», – додав він.

Суддя Вікі Маркус погодилася на угоду про визнання провини та засудила Тейшейру до безчесного звільнення з військової служби без відбуття тюремного терміну. Вона відхилила вимогу обвинувачення про винесення йому письмового стягнення та пониження у званні.

Тейшейра, мешканець Норт-Дайтона, штат Массачусетс, вже був засуджений минулого року до 15 років ув’язнення після визнання себе винним у федеральному суді за шістьма пунктами звинувачення у навмисному збереженні та передачі інформації національної оборони відповідно до Закону про шпигунство.

Торік у Twitter і Telegram опинилися секретні військові документи з описами планів США та НАТО про допомогу українській армії перед контрнаступом. Там прописано американський та український погляди станом на 1 березня 2023 року стосовно того, що може знадобитися ЗСУ для цієї кампанії. Але інформації про час і місце контрнаступу не було вказано.

Аналітики ж помітили, що деякі документи могли бути змінені. Зокрема, на одному зі слайдів ідеться, що в окупантів загинуло 16–17,5 тисячі солдатів, а в України — нібито 71,5 тисячі. Однак Пентагон та інші аналітики заявляли, що Росія має втрати близько 200 тисяч убитими та пораненими.

Пізніше журналісти New York Times повідомили про нову партію секретних документів, які нібито розкривають таємниці американської безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю. Журналісти з’ясували, що причетним до витоку може бути користувач платформи Discord. Того самого дня ФБР затримало американського нацгвардійця Джейка Тейшейру.

Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков казав, що оприлюднені документи — це суміш правдивої та хибної інформації. Проте він наголосив, що навіть правдиві дані більше не були актуальними.