Про це пише Wired.

У нових локаціях, відкритих одразу в шести містах США, встановлені мінімалістичні стенди з орбами — гладкими пристроями, які сканують райдужку ока, зберігаючи біометричні дані в блокчейні. Це дає змогу користувачам підтверджувати свою ідентичність у цифровому просторі — для покупок, ігор, доступу до соцмереж чи сайтів знайомств.

Стартап позиціює свій продукт як відповідь на виклики, які постають у світі, де генеративний ШІ може створювати правдоподібні підробки облич, голосів і текстів. Проте ідея викликає чимало критики й побоювань щодо безпеки персональних даних. World уже зіткнувся з заборонами в низці країн, зокрема Кенії, Іспанії, Португалії, Гонконгу та Бразилії. У Південній Кореї компанію оштрафували майже на $1 млн за порушення правил збору даних.

Попри це, керівництво стартапу переконане у глобальному потенціалі технології. За словами директора з розвитку бізнесу World Тревора Трейни, ідея сфери виникла у співзасновника OpenAI Сема Альтмана — як інструмент підтвердження справжньої людської ідентичності в нову еру цифрових підробок.

Наразі послуга недоступна в Нью-Йорку, хоча додаток можна завантажити. Компанія також анонсувала випуск компактної версії пристрою — Orb Mini — у 2026 році.