Про це йдеться у публікації Politico.

Італія є членом НАТО з одним з найнижчих показників витрати на оборону: минулого року на військові потреби було виділено всього 1,49% від ВВП країни. Водночас уряд Джорджи Мелоні прагне просунути план спорудження найдовшого в світі підвісного мосту через Мессінську протоку до острова Сицилія.

Міністр закордонних справ Антоніо Таяні та міністр інфраструктури Маттео Сальвіні наголошують на тому, що міст має не лише суто економічне, а й стратегічне значення для НАТО – це було підкреслено в урядовому звіті у квітні.

Наразі ще немає офіційного рішення про класифікацію мосту як безпекового об’єкта. Водночас, найближчим часом, ймовірно, будуть проведені подальші переговори, щоб “оцінити реалістичність цього рішення”.

Італія має кілька чітких підстав, на яких вона може обґрунтувати необхідність будівництва мосту. З 5% ВВП, які є цільовим показником НАТО, лише 3,5% повинні бути основними видатками на оборону, а 1,5% можуть бути спрямовані на ширші стратегічні цілі, до яких, зокрема відноситься інфраструктура.

Представник італійського Міністерства фінансів також висловив думку, що надання мосту статусу військового об’єкта допоможе уряду подолати деякі економічні та технічні перешкоди, які раніше заважали його будівництву.

Протягом десятиліть спроби побудувати міст, центральна частина якого має довжину 3,3 кілометра, неодноразово натрапляли на проблеми, пов’язані з вартістю, складністю будівництва в сейсмічній зоні та переселенням місцевих жителів. Нове призначення “дозволить подолати бюрократичні перешкоди та судові суперечки з місцевою владою, яка може оскаржити рішення уряду в суді, стверджуючи, що міст завдасть непропорційної шкоди їхній землі”, заявив представник Міністерства фінансів.

Зазначається, що це також “сприятиме залученню коштів, особливо в наступному році, на будівництво мосту”.

Опозиційні партії не погоджуються як з необхідністю будівництва мосту, так і з його зарахуванням до оборонних витрат.

Нагадаємо, що уряд Італії протягом 2026-2028 років планує видати майже 500 тисячнових робочих віз для громадян країн з-за меж ЄС для боротьби з нестачею робочої сили.