Такий прогноз в інтерв’ю ВВС дав керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Зазначимо, що інтерв’ю записано 22 серпня, тобто до останньої масштабної атаки на енергосистему.

Кудрицький прокоментував заяву європейського комісара з енергетики Кадрі Сімсон про те, що «за низьких зимових температур деякі місця в Україні можуть бути непридатними для життя».

За його словами, це надто песимістичний сценарій. Водночас глава Укренерго зазначив, що «легкої прогулянки» наступної зими точно не буде.

«Я думаю, що наступної зими нас чекає багато випробувань. Енергетиків, перш за все, чекає багато випробувань. Наші сили ППО теж, можливо. Але я не вважаю, що у нас буде якийсь апокаліптичний сценарій. Я вважаю, що ми не допустимо блекауту. Ми в “Укренерго” навчилися протидіяти тактиці ворога, коли бачимо, як вони намагаються покласти енергосистему, куди вони атакують. І ми знаємо, як її вибалансовувати для того, щоб вона продовжувала працювати», – сказав він.

Він зазначив, що зараз складно прогнозувати, скільки годин зі світлом українці будуть узимку – все залежатиме від обсягів імпорту електроенергії та погоди.

Ми в компанії завжди прораховуємо найгірші сценарії та готуємося до них. Тому, скажімо так, за теплої, зимової погоди +2, +3 цілком можливо, що жодних відключень не буде. За температури –10 енергосистему збалансувати без відключень буде неможливо.

Він також констатував, що до зими поновити всі зруйновані енергооб’єкти не вдасться.

Яка ситуація зі світлом в Україні

26 серпня гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що Україна того дня пережила найбільший масований обстріл за два з половиною роки. Ціллю ворога була українська енергетика. Він зазначив, що через атаку по Києву 50-70% споживачів можуть залишитися без світла.

Водночас ексміністр палива й енергетики, президент Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков спрогнозував, що жорсткі обмеження електроенергії можуть тривати ще 1-2 тижні.

Нині енергетики оцінюють пошкодження об’єктів і, де можливо, вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи.

Варто зазначити, що на тлі складної ситуації з електрикою Енергоатом вважає перспективним проєкт будівництва АЕС на Черкащині, поблизу покинутого містечка Орбіта. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків. Орбіта є містом-супутником недобудованої Чигиринської АЕС. Проєкт будівництва електростанції був зупинений у 1989 році.