Про це повідомляє пресслужба енергокомпанії.
Енергоатом готується до реалізації раніше занедбаного проєкту Чигиринської АЕС, уже зроблено перші кроки в цьому напрямку.
“Команда Енергоатому активно працює над пошуком нових майданчиків для будівництва (нових потужностей АЕС). Найбільш перспективним з них є Чигиринський, поблизу містечка Орбіта на Черкащині. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вже зроблено перший крок. Під час засідання позачергової 51-ї сесії депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:
- надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування АТ “НАЕК “Енергоатом”;
- передачу земельних ділянок загальною площею 38,1493 га в постійне користування АТ “НАЕК “Енергоатом”.
Керівник Енергоатому Петро Котін зазначив, що потрібно відродити Орбіту, зробивши її одним з найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша, які сьогодні є ніби сателітами до АЕС.
“Успішна реалізація цих планів, безумовно, є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави. Впровадження інноваційних ядерних технологій зробить Україну лідером у сфері атомної енергетики з унікальним досвідом та власними технологічними рішеннями”, – наголосив керівник Енергоатому.
Що відомо про Чигиринську АЕС
План будівництва атомної станції потужністю 4000 МВт на схід від Чигирина на території, прилеглій до берега Кременчуцького водосховища між селами Стецівка і Вітове, почав втілюватися за часів пізнього СРСР.
Будівельні роботи велися до 1989 року, але трагедія на Чорнобильській АЕС змінила усі плани. Піднялася потужна хвиля громадського спротиву проти втілення проєкту атомної станції на Черкащині. Крапку в цій історії поставила постанова Ради Міністрів СРСР від 19 травня 1989 року “Про припинення будівництва Чигиринської АЕС”.
Недобудованою лишилася як сама станція, так і селище Орбіта, в якому мали проживати робітники станції. Сьогодні покинуте селище приєднане до села Вітове, житловий фонд знаходиться у занедбаному стані.
Вперше про відновлення будівництва АЕС почали говорити у 2005 році, але тоді далі розмов це не зайшло. У 2022 уряд знову заговорив про побудову Чигиринської АЕС. З цього приводу у Чигиринській міській раді відбулася перша робоча зустріч із представниками Енергоатому. Проте, стан станції сьогодні — це купа бетону та брухту, тому проєкт відбудови може мати чималий кошторис.