Про це пише Reuters.

Ці деталі дають уявлення про стратегію американської компанії, спрямовану на обхід тарифів Трампа та накопичення запасів популярних iPhone у США — одному з найбільших ринків для Apple.

Аналітики попереджають, що ціни на iPhone у США можуть різко зрости, з огляду на сильну залежність Apple від імпорту з Китаю — основного виробничого центру пристроїв, на який поширюється найвищий тариф Трампа — 125%.

Цей показник значно перевищує тариф на імпорт з Індії — 26%, який наразі призупинений після того, як Трамп оголосив 90-денну паузу, що не стосується Китаю.

«Apple хотіла випередити тариф», — сказав один із джерел, знайомих із планами компанії.

Apple лобіювала митну службу аеропорту в Ченнаї (штат Тамілнад) для скорочення часу розмитнення вантажу з 30 до 6 годин, додало джерело.

Так звану «зелену смугу» в аеропорту — подібну до тієї, яку Apple використовує в деяких китайських аеропортах, — було реалізовано в індійському виробничому центрі.

За словами джерела та індійського урядовця, з березня з Індії вилетіло близько шести вантажних літаків місткістю 100 тонн кожен, один із них — цього тижня, саме тоді, коли набули чинності нові мита.

Пакетна вага iPhone 14 разом із зарядним кабелем становить приблизно 350 грамів, згідно з вимірюваннями Reuters. Це свідчить про те, що в загальному вантажі вагою 600 тонн було близько 1,5 мільйона iPhone (з урахуванням ваги пакування).

Apple та міністерство авіації Індії не прокоментували цю інформацію. Усі джерела побажали залишитися анонімними через приватний характер стратегії та обговорень.

Apple щороку продає понад 220 мільйонів iPhone по всьому світу. За оцінками Counterpoint Research, на Індію наразі припадає близько 20% імпорту iPhone до США, решта — з Китаю.

Трамп послідовно підвищував мита США на китайські товари — до 125% станом на середу, порівняно з 54% раніше.

За ставкою мита 54%, вартість флагманського iPhone 16 Pro Max у США зросла б з $1,599 до $2,300, згідно з прогнозами Rosenblatt Securities.

В Індії Apple збільшила авіаперевезення, щоб досягти мети — підвищити виробництво iPhone на 20%, додавши робочу силу та тимчасово розширивши робочі зміни на найбільшому індійському заводі Foxconn і на неділю.

Два інші джерела підтвердили, що завод Foxconn у Ченнаї зараз працює навіть по неділях, які зазвичай є вихідними. Минулого року завод випустив 20 мільйонів iPhone, включно з моделями iPhone 15 і 16.

У межах стратегії Apple щодо диверсифікації виробництва за межами Китаю Індії відведена ключова роль. Основні постачальники компанії — Foxconn і Tata — мають там три фабрики, ще дві перебувають у процесі будівництва.