Про це пише видання The Telegraph.
У матеріалі йдеться, що компанія добровільно зняла медикаменти з продажу. AstraZenecа подала цю заявку ще 5 березня, а набула чинності вона напередодні, 7 травня. Тож тепер вакцину заборонили продавати у всіх країнах Європейського союзу.
Згодом заявку на відкликання подадуть й у Великій Британії. Натомість у CША AstraZeneca ніколи не мала ліцензій.
У відповідь компанія переконує, що вакцину знімуть з продажів саме з комерційної мети. Це не пов’язане безпосередньо із судовими позовами через побічні ефекти. За словами її працівників на ринку з’являться оновлені варіанти медикаментів, сучасніші за Vaxzevria. Вони боротимуться з новими штамами, а отже цей препарат більше не вироблятимуть.
Водночас побічний ефект у вигляді ТТC, на думку компанії, є лише простим збігом.
“Ми неймовірно пишаємося тією роллю, яку відіграла Vaxzevria у припиненні глобальної пандемії. За незалежними оцінками, лише за перший рік застосування препарату було врятовано понад 6,5 мільйонів життів, а по всьому світу поставили понад три мільярди доз. Наші зусилля визнали уряди всіх країн світу. Тож вони широко розглядають їх як важливий компонент для завершення глобальної пандемії”, – заявили в AstraZeneca.
Нагадаємо, що 30 квітня фармацевтична компанія «AstraZeneca» вперше визнала, що її вакцина проти COVID-19 мала побічні ефекти. Ліки могли викликати в окремих пацієнтів синдром тромбозу з тромбоцитопенією (ТТС). На фармацевтичну компанію подали судовий позов через вакцину, яку розробили спільно з Оксфордським університетом. У десяти випадках вона призвела до серйозних ускладнень чи навіть смерті.
ТТС (синдром тромбозу з тромбоцитопенією) викликає у людей утворення тромбів і низький рівень тромбоцитів у крові.