Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Благодійна організація «Мотохелп» спільно з Центром крові започаткували волонтерський проект «Авто для донора».
Здавати кров та перевірити, як працює сервіс «Авто для донора» наважився Вадим Оксенчук, журналіст телеканалу «Київ».
Цікаво, що Вадим ніколи раніше не був донором. Усю детальну інформацію щодо протипоказань та контактний номер телефону реєстратури можна дізнатися на сайті Центру крові.
Тож, журналіст ознайомився з правилами та зателефонував до Центру для запису. Телефоном Вадимові надали декілька рекомендацій та запропонували скористатися послугою «Авто для донора». Вадим згодився, взяв із собою паспорт та чекав на своє авто.
Костянтин, водій, приїхав до журналіста за 30 хвилин після подання заявки. Керманич розповів, що займається волонтерством вже майже два роки. Кожні три місяці Костянтин сам здає кров. Також чоловік зазначив, що завдяки ініціативі «Авто для донора» охочих здати кров стало більше.
«Нас є декілька людей, які погодилися возити донорів. Зараз, як я бачу, охочих здати кров додається», – каже Костянтин.
Цікаво, що волонтери в умовах локдауну возять не лише донорів, а й медиків, які не мають чим доїхати.
У Центрі крові донор має заповнити декілька документів.
«Якщо температура нормальна, тоді ми оформлюємо донора. Записуємо температуру, у нас є журнал такий. Донор заповнює три анкети. Інформовану згоду, анкету донора і на ознаки COVID-19 у нас теж анкетка є. Заповнюєте, а тоді йдете на реєстрацію», – пояснили в реєстратурі.
Відтак, необхідно оформити електронну карту донора, де обов’язково вказується місце прописки. Окрім цього, потрібно сфотографуватися для точної ідентифікації особи.
«Реєстратура робить офіційну картку реєстрації людини. Це як паспорт, але медичний. Якщо ви маєте бажання постійно здавати кров і бути донором, то тут будуть реєструватися усі ваші задачі», – зазначили в Центрі.
Після реєстрації – огляд лікаря, аналіз крові на гемоглобін і на групу крові. Потім, коли вам визначили групу та перевірили чи всі показники в нормі, необхідно випити чай. Це обов’язковий процес перед здачею крові.
Чай дають солоденький, у ньому 30 грам цукру. Випити його необхідно для того, щоб донорові не стало погано під час того, як у нього братимуть кров.
Тільки після цих усіх процедур у донора беруть кров.
Директор Центру крові розповів, що кількість запасів крові через обмеження у транспорті значно зменшилася. Однак завдяки акції «Авто для донора» здавати кров стало більше людей.
«Ми потребуємо поповнення запасів щоденно. Наразі ми отримуємо запас приблизно на три дні. Це розрахунковий запас, який дозволяє в нормальному режимі функціювати та забезпечувати місто», – розповів Олександр Сергієнко, директор Центру крові.
За словами лікарки Центру, через транспортний колапс медики змушені самі обдзвонювати постійних донорів, розповідаючи, що готові забезпечити їм транспорт.
Сам процес здачі крові тривав до 7 хвилин. Ємність контейнера – 450 мл.
Після здачі донорма необхідно пити багато води й відразу поїсти.
Вадим Оксенчук після процедури відчув запаморочення. У цьому разі медики наголошують, що необхідно лягти на спеціальне крісло, де ноги піднімають доверху, а голову – донизу. Коли журналістові стало краще – йому поміряли тиск. Відпускають додом лише тоді, коли всі показники в нормі.
Цікаво, що після здачі крові всім донорма видають донорські документи, які засвідчують два дні вихідних від навчання, або роботи, а також 73 гривні на обід.
Тож, якщо єдине, що стримує вас від донорства зараз – це відстуність можливості доїхати, то наразі це не проблема. Волонтерська ініціатива «Авто для донора» справді працює. Вас заберуть із дому, а після здачі крові – відвезуть назад. Відтак, не гайте часу, адже людське життя чекати не буде.
Фото: фейсбук