Президент Джо Байден розглядає нові масштабні санкції проти енергетичного сектора Росії в останні тижні свого перебування на посаді.

Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела.

Це може посилити позицію нової адміністрації обраного президента Дональда Трампа і надати більше важелів у переговорах з Путіним щодо завершення війни Росії проти України, зазначили джерела.

Санкції мають позначитися на «тіньовому флоті» міжнародних суден, які перевозять російську нафту до країн поза західним блоком, а також на російських експортерах нафти,що досі не потрапили під санкції.

Серед варіантів — відкликання ліцензії, яке дозволяє банкам обробляти транзакції, які пов’язані з російською енергетикою.

Якщо ці заходи будуть запроваджені, вони можуть вплинути на економічну та зовнішню політику Байдена, формуючи його спадщину перед інавгурацією Трампа.

Серйозний крок проти Росії напередодні відходу з посади зміцнить твердження Байдена про те, що він згуртував західних союзників для рішучої відповіді на вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Водночас Байден прагне передати своєму наступнику сильну економіку, що може бути ускладнено енергетичним шоком і повторенням різкого зростання цін, як це сталося раніше під час його президентства.

“Метою нових масштабних санкцій має стати двозначне зниження експортних доходів Росії протягом шести-дванадцяти місяців”, — сказав Пітер Харрелл, колишній старший директор з міжнародної економіки в адміністрації Байдена.

Високопосадовець адміністрації США пояснив на засадах анонімності, що ці заходи є необхідними, щоб забезпечити Україні “найкращі можливості” для захисту та переговорів про мир на “справедливих” умовах.