Коротке відео опублікували в офіційному Twitter (X) Байдена.

Кадри показують текст проєкту, момент підписання та президентський підпис.

“Сьогодні ми відповіли на поклик історії у цій важливій переламній точці. Підписуючи наш пакет законодавства у сфері нацбезпеки, ми кажемо світу, що Америка рішуче виступає за демократію і свободу та проти тиранії і репресій”, – йдеться у підписі до відео.

Можна бачити, що Байден для такої нагоди прикріпив на костюм значок з прапорами України та США.

“Ми не відвертаємося від наших союзників, а стоїмо поруч з ними. Ось що означає бути незамінною державою. Ось що означає бути наддержавою світового рівня і провідною демократичною державою у світі”, – супроводжує відео фрагмент із промови Байдена.

Нагадаємо, 24 квітня, Президент США Джо Байден підписав ухвалений Сенатом пакет законодавства, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також допомогу іншим союзникам США.

Що передбачено законопроєктом

Цей проєкт закону передбачає виділення коштів на допомогу Україні на загальну суму більш ніж 60 мільярдів доларів. Зокрема 49,9 млрд доларів передбачено на оборонні видатки, 1,57 млрд буде направлено на економічну допомогу і ще 400 млн на захист кордонів та гуманітарне розмінування.

Також 7,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки будуть надані як кредит. Його умови будуть визначені окремим договором.

Президент США Джо Байден пообіцяв підписати закон про допомогу Україні, як тільки він буде на його столі 24.04.2024, щоб можна було розпочати надсилати зброю та обладнання в Україну вже цього тижня.

Він сказав, що “ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС, і тиранів, таких як Путін”.

Детальніше про законопроєкт ми писали ТУТ.