Про це йдеться у зверненні американського лідера.

Звертаючись безпосередньо до американського народу, він сказав, що зараз саме такий момент, оскільки намагався здобути підтримку для фінансування захисту України та Ізраїлю.

Байден порівняв події цього місяця в Ізраїлі з майже 20 місяцями війни в Україні. Президент США сказав, що підтримка обох держав – Ізраїлю та України «життєво важлива для національної безпеки Америки».

Байден пояснив, що військова підтримка України допомагає створити робочі місця в Америці.

Дозвольте мені прояснити дещо. Ми відправляємо Україні техніку, яка лежить у нас на складах. І коли ми використовуємо гроші, надані Конгресом, то поповнюємо наші власні запаси новим устаткуванням, зброєю, яка захищає Америку і яка виготовлена в Америці.

Він попередив, що супротивники й конкуренти США спостерігають.

Байден виступив проти ісламофобії та антисемітизму, які посилилися останніми днями. Він звернувся до тих, хто постраждав від цього.

Я хочу вам сказати ось що: ви всі американці.

Президент США згадав свою нещодавню поїздку до Ізраїлю, де він зустрівся з ізраїльськими офіційними особами та підтвердив підтримку країни. Він сказав, що перебуваючи там, він «бачив людей сильних, рішучих, стійких, а також лютих, шокованих, з глибоким і сильним болем».

Він також повторив свою обіцянку повернути американських заручників додому.

Для мене немає вищого пріоритету, ніж безпека американців, які є заручниками.

Окрім цього, Байден підтвердив підтримку рішення про дві держави, сказавши, що “Ізраїль і палестинці однаково заслуговують на те, щоб жити в безпеці, гідності та мирі”.

Президент США намагався провести чітке розмежування між ХАМАСом і палестинським народом. Він сказав, що бойове угруповання «не представляє палестинського народу» і звинуватив його у використанні палестинців як живого щита.

Президент США Джо Байден також засудив дії ХАМАСу і президента Росії Путіна заявивши, що напади на Ізраїль і вторгнення в Україну мають спільні мотиви. Так, він заявив, що Путіна і ХАМАС мають на меті знищити сусідні демократії.

Фото: Getty Images