Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо.

Він заявив, що його країна профінансує чеську ініціативу на 200 мільйонів євро, тому протягом наступних тижнів в Україну надійде більше боєприпасів.

Ми ніколи не зможемо зрівнятися з тими жертвами, на які Україна йде щодня. Але ми можемо дати президенту Зеленському те, що він просить – більше зброї для захисту від російського агресора, – зазначив де Кроо.

Мільйона снарядів не буде

Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.

Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами ЄС.

А вже 16 лютого, на засіданні Комітету з політики та безпеки, більшість країн у Євросоюзі висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.

Однак, вже 17 лютого, президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Однак, для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.

Тим часом Канада оголосила про готовність підтримати ініціативу Чехії щодо термінової передачі десятків тисяч артилерійських снарядів до України.