Відповідне рішення підписали під час засідання Ради глав держав — членів ШОС в Астані, йдеться на сайті президента Білорусі.
CNN зазначає, що прийняття Білорусі є ще одним поштовхом Пекіну і Москви до трансформації організації з регіонального блоку безпеки в геополітичну противагу західним інституціям на чолі зі США та їхніми союзниками.
Експертка з питань зовнішньої політики Китаю в Інституті досліджень Китаю ім. Меркатора в Берліні Єва Зайверт наголосила, що від приєднання Білорусі “ви не отримаєте нічого схожого на економічну чи безпекову співпрацю”. Вона вважає, що це більше геополітичний крок.
Вона наголошує, що ШОС стала для лідера РФ Володимира Путіна важливим дипломатичним шляхом, а також платформою для демонстрації того, що він не ізольований на міжнародній арені.
Зайверт додає, що оскільки відносини між Китаєм і США різко погіршилися, Пекін тепер менше обходить те, що ШОС може бути затаврована як антизахідна організація.
Вони хочуть, щоб ШОС сприймалася як великий блок, який більше не можна ігнорувати. З приєднанням усіх цих країн Китай і Росія (хочуть показати, що вони ред.) мають багато прихильників їхнього світогляду.
Нагадаємо, що віцепрем’єр Росії Олександр Новак у Казахстані на полях саміту ШОС заявив, що попри завершення контракту на постачання газу через Україну в Європу, Росія готова продовжувати транзит палива.