Про це повідомляє Politico.
Високопоставлений демократ візьме участь у кліматичному саміті ООН у Баку, який розпочався 11 листопада, щоб “переконати міжнародне співтовариство в тому, що значна частина США, як і раніше, віддана справі утримання планети від кліматичної катастрофи”.
Це відбувається на тлі побоювань прихильників “зелених” щодо нового балансу сил у Вашингтоні, який призведе до скасування екологічних норм та кінця кліматичного лідерства на світовій арені.
“Боротьба з витоком метану, декарбонізація нашої економіки та боротьба з підвищенням рівня моря – ось що я твердо поставлю на порядок денний на COP29”, – сказав у коментарі виданню сенатор Шелдон Уайтхаус, голова бюджетного комітету Сенату.
“Але ми не можемо ігнорувати той факт, що Дональд Трамп, республіканці та їхні мегадонори викопного палива націлюють торпеду на кліматичний прогрес, якого демократи досягли за останні чотири роки”, – додав він.
За словами Уайтхауса, американці не відмовляться від боротьби за кліматичні заходи та проти корупції у сфері викопного палива, “яка незабаром захопить владу у Вашингтоні”.
США при Трампу може вийти з Паризької угоди по клімату
Значущість цьогорічного саміту посилилася після виборів, які призведуть до різкої зміни політики США в галузі клімату. Трамп, який назвав зміну клімату “містифікацією”, вивів США з Паризької угоди щодо клімату під час свого останнього перебування в Білому домі та позбавив пріоритетів дії щодо клімату у федеральному уряді.
Трамп після переобрання вже заявив, що має намір переглянути політику США щодо змін клімату. “Я хочу закрити кордон і хочу бурити, бурити, бурити”, – сказав він про свої плани на перший день.
Після приходу Трампа до влади США можуть знову вийти з Паризької угоди щодо клімату, а також провести низку реформ зі скасування природоохоронних обмежень, стверджує New York Times.
Очікується, що він здійснить аналогічні кроки під час своєї другої адміністрації. Він також, ймовірно, буде націлений на агресивні заходи щодо скорочення викидів, запроваджені Агентством з охорони навколишнього середовища президента Джо Байдена, та загальмує реалізацію Закону про скорочення інфляції.
«Ми подивимося на те, що зробив Байден, і скажемо цьому «ні», — заявив виданню Майрон Ебелл, який працював у перехідній команді Трампа 2016 року.
У плани нового уряду США також входить заснування посади головного координатора з енергетики, який контролюватиме по держустановах роботу зі збільшення видобутку традиційних джерел енергії.
Серед можливих кандидатів на цю посаду газета називає губернатора штату Північна Дакота мільярдера Дуга Бергама і колишнього міністра енергетики в першому кабінеті Трампа Дена Бруєтта.
Перша участь Талібану
«Талібан» уперше після захоплення влади в Афганістані долучиться до кліматичної конференції ООН, пише Reuters. Азербайджан запросив представників терористичного угруповання у якості спостерігачів. Їм дозволять брати участь у паралельних дискусіях та проводити двосторонні зустрічі.
Афганістан, одна з країн, найбільш постраждалих від зміни клімату, цьогоріч зазнав значних втрат через повені та посуху, що призвело до нестачі продовольства в багатьох регіонах.
Контекст
Країни, що розвиваються, потребують близько 1 мільярда доларів на день, щоб впоратися з екстремальними погодними умовами сьогоднішнього дня, коли глобальне потепління становить лише 1,3 градуса Цельсія. Насправді вони отримують менше десятої частини цієї суми, близько 75 мільйонів доларів на день, згідно зі звітом Програми ООН.
Цьогорічний саміт називають «фінансовим COP», оскільки вперше за 15 років буде розглянуто обсяг і структуру фінансування країн, що розвиваються, для підтримки заходів щодо боротьби зі зміною клімату.
В України там є свій павійльон, де ГО SaveDnipro та ГО UAnimals представили інноваційну технологію – окуляри реальної реальності EcoLens, які занурюють у світ понівеченого війною довкілля України. В основу її сюжету покладені реальні факти, що дозволяє його авторам говорити про «ефект реальної реальності».
Грета Тунберг скликала сьогоднішню акцію протесту … в Тбілісі, Грузія, бо не змогла потрапити до Азербайджану, який закрив свої сухопутні кордони, створюючи нездоланну перешкоду для тих, хто бажає бути присутнім на кліматичних переговорах, але не хоче туди літати через вуглецевий вплив авіації. Чи запрошували Тутенберг – невідомо, але вона сказала, що їй і не хотілося через репресивний політичний клімат.