Про це повідомляє видання «НВ. Бізнес».

Виданню стало про це розповіли два інвестиційних банкіри і керівник одного з ТРЦ. Інформацію про нового власника підтвердили в девелоперській компанії Arricano естонського бізнесмена Гіллара Тедера (який називає себе власником ТРЦ), а також партнер Тедера, Андрій Адамовський.

Тепер Тедер, який втратив контроль над Sky Mall, розглядає шанси позову в міжнародний інвестиційний арбітраж проти держави Україна для компенсації збитків.

Sky Mall — один з торгових центрів столиці загальною площею близько 88 тис. кв м. У ТРЦ близько 250 магазинів, серед яких H&M, Zara, Bershka, Massimo Dutti, Brocard, United Colors of Benetton, Lacoste, Mango, Colin’s, розважальний центр Ігроленд, кінотеатр, боулінг, паркінг на 3,6 тис. машиномісць.

Спочатку будівництвом ТРЦ займалася компанія Arricano естонського бізнесмена Гіллара Тедера. У 2009 році він залучив до проєкту партнера — Андрія Адамовського, який вклав у будівництво об’єкта 40 млн доларів і отримав 50% + 1 акцію ТРЦ. В угоді було зазначено, що у Тедера є опціон на викуп частки свого партнера в 2010 році. Але в зазначені терміни Адамовський продавати частку відмовився, посилаючись на порушення своїм партнером кількох умов договору. В цей час співвласником Arricano стала інвестиційна компанія Dragon Capital (через компанію Dragon — Ukrainian Properties & Development Plc (DUDP), якій зараз належить 12,51% в компанії Гіллара Тедера.

У недобудований торговий центр я вклав гроші в 2009 році. Побудували, здали в оренду, все було мирно і дружно. Надалі виникла суперечка про ціну опціону і мій вихід з проєкту», — написав Андрій Адамовський в своїй колонці в Економічній правді.

Відтоді сторони судяться в Україні, на Кіпрі і в Великій Британії. Сам Тедер неодноразово заявляв, що його компанія втратила оперативний контроль над ТРЦ, він не отримував дивіденди від прибутку Sky Mall. Тедер оцінює вартість торгового центру в 150-200 млн доларів.

Повідомляється, що у 2014 році право власності на ТРЦ перейшло банку Південний через непогашену заборгованість у розмірі 32 млн доларів. Представники Arricano називали борг фіктивним і не визнавали перехід права власності до банку.

Я не маю відношення до ТРЦ вже 5 років і намагаюся разом з естонським партнером знайти рішення щодо викупу боргів. Але кожен раз, коли ми домовляємося, він шукає якісь інші варіанти», — стверджує Андрій Адамовський в коментарі НВ Бізнес.

В травні 2016 року Лондонський міжнародний арбітражний суд зобов’язав повернути SkyMall компанії Arricano Real Estate Plc.

Всі акції компанії Assofit Holdings Limited повинні були до 5 червня безкоштовно перейти від Stockman Interhold SA Андрія Адамовського у власність Arricano Real Estate Plc Гіллара Тедера, говорилося в його повідомленні. Але цього так і не виконано. А вже через рік керівництво банку Південний заявило про готовність продати ТРЦ сторонньому інвесторові.

Фото: wikimapia.org