Як пише Politico, лист із таким змістом надіслав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель міністрам закордонних справ та оборони країн блоку.

Українські солдати мають труднощі у боротьбі з агресором, тому що їм не вистачає боєприпасів, — зазначив Боррель.

Він закликав країни Євросоюзу підтримати Україну будь-якими можливими способами, у тому числі пошуком снарядів на своїх складах, самостійними та спільними закупівлями у європейської промисловості, закупівлею боєприпасів, які вже доступні на ринку, або фінансуванням української промисловості.

Я вірю, що разом ми зможемо змінити ситуацію — для України та безпеки Європи, — але це вимагає негайних дій. Час має вирішальне значення, — додав дипломат.

Боррель також закликав країни ЄС розкривати інформацію про те, що вони роблять на двосторонньому рівні у питанні поставок зброї українським захисникам.

Снарядів не буде

Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.

Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами ЄС.

А вже 16 лютого, на засіданні Комітету з політики та безпеки, більшість країн у Євросоюзі висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.

Однак, вже 17 лютого, президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Однак, для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.

Тим часом Канада оголосила про готовність підтримати ініціативу Чехії щодо термінової передачі десятків тисяч артилерійських снарядів до України.