Про це в етері КИЇВ24 розповів політолог, доктор історичних наук Вадим Денисенко.
У нас дуже багато дискусій з цього приводу відбувається, але організація, яка об’єднує Індію і Китай, не може перетворитися на воєнно-політичний союз.
Денисенко наголошує, що, звичайно, можуть з’являтися якісь тимчасові союзи між країнами, але ніяких серйозних рішень, ніяких серйозних впливів на хід військових дій БРІКС не буде мати.
Все те, що було, воно і буде продовжуватися. Саміт БРІКС — спроба створити великий майданчик, де можуть між собою зустрічатися країни, які дуже часто мають протилежні ставлення до тих чи інших моментів. Це я говорив уже про Індію і Китай, хоча є також конкуренція Росії і Китаю. Пряма конкуренція там є і між іншими країнами.
Чи може БРІКС вплинути на посилення війни в Україні
Аналітики ISW вважають, що РФ, ймовірно, використає саміт БРІКС, як можливість продемонструвати свої зусилля з посилення глобальних зв’язків із незахідними державами.
Кремль, скоріш за все, прагне укласти угоди та торговельні механізми, за допомогою яких зможе підтримати свої воєнні зусилля в Україні, пом’якшуючи вплив західних санкцій.
Варто зазначити, що на саміті БРІКС учасники можуть запропонувати модель миру за формулою Китаю. Про це заявив експерт-міжнародник Тарас Семенюк. Він додав, що країни-учасники БРІКС не зможуть публічно оголосити, що Росія є агресором. На думку експерта, в глибині душі вони вважають, що війна є справедливою.