Колишній британський військовий потрапив у полон росіян під час боїв за Україну в Курській області. Про це повідомило Daily Mail.

Відео із солдатом Джеймсом Скоттом Рісом Андерсоном опублікували прокремлівські ЗМІ.

Батько 22-річного хлопця розповів Daily Mail, що був у “повному шоці”, коли дізнався про долю свого сина, і сказав, що боїться, що його піддадуть тортурам.

На кадрах, оприлюднених його викрадачами, можна почути, як Андерсон описує своє рішення поїхати воювати за Україну на російську територію як “дурну ідею”.

У відео Андерсон сказав: “Коли я пішов, мене звільнили з роботи, я подав заявку на вступ до міжнародного легіону. Я втратила все, мій тато сидів у в’язниці, я бачив це по телевізору. Це була дурна ідея”.

Андерсон з’явився на кадрах з неохайною бородою і в зеленій бойовій формі, але без видимих синців або слідів тортур.

Він стверджує, що був колишнім солдатом британської армії, у Королівському корпусі зв’язку, у період з 2019 по 2023 рік, але сказав, що його звільнили.

За його словами, тоді він подав заявку до Інтернаціонального легіону бійців, які допомагають українським військам.

Він розповів, що подорожував з Лутона до Кракова, Польща, перш ніж вирушити в Україну.

41-річний Скотт Андерсон розповів, що він та інші члени сім’ї благали свого сина не їхати в Україну, перш ніж він приєднався до Сил оборони близько 8 місяців тому.

“Я сподіваюся, що його використають як розмінну монету, але мій син сказав мені, що вони катують своїх полонених, і я так боюся, що його будуть катувати”, — цитує батька хлопця видання.

Батько чотирьох дітей сказав: “Ми розмовляли по WhatsApp майже кожен день, поки він не пішов на свою останню операцію. Він виконував обов’язки зв’язківця”.

У 2022 році шестеро громадян Великої Британії – бійці Шон Піннер, Ейден Аслін, Ендрю Хілл і Джон Хардінг, а також волонтери-гуманітарні організації Ділан Хілі та Пол Юрі – були захоплені підтримуваними Кремлем сепаратистами на сході України та їм загрожувала смертна кара.

45-річний батько чотирьох дітей Юрі помер у російському полоні, а інших п’ятьох зрештою звільнили у вересні того ж року після переговорів між Україною та Росією за посередництва Саудівської Аравії та за участю колишнього власника ФК “Челсі” Романа Абрамовича.

У зверненні до пана Андерсона 61-річний пан Хардінг сказав: “Я б сказав йому, не втрачай надії. Я б сподівався на краще, але готувався до гіршого”.