Його слова цитує Reuters.
Відповідаючи на питання про те, чи буде Британія за будь-яких обставин підтримувати введення миротворців в Україну за відсутності гарантій безпеки з боку США, Леммі сказав: “Ми не наблизилися до врегулювання шляхом переговорів”.
“І я повинен сказати, що коли я слухаю, що говорять росіяни, і що Лавров сказав в палаті сьогодні (у четвер, 20 лютого – ред.), я не бачу прагнення до того, щоб дійсно дійти до цього миру“, – заявив міністр.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив на зустрічі європейських лідерів у Парижі в понеділок, що зобов’язання США щодо безпеки є єдиним способом забезпечити тривалий мир в Україні, і поки що занадто рано говорити про те, скільки британських миротворців він може відправити.
Європейські лідери обговорили, але не дійшли згоди щодо розгортання миротворців на цій зустрічі, але пообіцяли посилити свою обороноздатність, оскільки адміністрація Трампа, схоже, дедалі більше переймає лінію Кремля щодо України.
“Це критичний момент, для Європи дуже важливо збільшити… витрати на оборону, щоб посилити нашу відданість власній обороні по всій Європі“, – сказав Леммі.
Міністр підтвердив мету Британії витрачати на оборону 2,5% ВВП і пообіцяв допомогу Україні.
“Ми зобов’язуємося надавати Україні 3 мільярди фунтів стерлінгів на рік доти, доки триватиме війна“, – підсумував Леммі.
Видання додає, що минулого тижня президент Дональд Трамп приголомшив європейських союзників, зателефонувавши російському лідеру Володимиру Путіну, щоб обговорити припинення війни без попередніх консультацій з Україною чи ними.