Про це йдеться в огляді британського Міноборони.

У відомстві вважають, майже напевно, що повідомлення про використання ракети С-200 є правдивими, і що це була ще одна успішна атака України по російським військово-повітряним силам.

Ця система, ймовірно, була використана для збиття російського (літака дальнього радіолокаційного виявлення і управління) A-50 23 лютого 2024 року.

Розвідка зауважила, що це перший випадок, коли стратегічний бомбардувальник збила українська система протиповітряної оборони.

Вона також додала, що “дуже ймовірно, що на сьогодні Росія втратила щонайменше 100 бойових літаків”.

Що відомо про збиття Ту-22М3

19 квітня, у результаті успішної операції ГУР МО України у взаємодії з Повітряними силами вперше за час повномасштабного вторгнення знищено дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3.

Ту-22М3 — дальній надзвуковий ракетоносець-бомбардувальник, призначений для ураження наземних і морських цілей. Літак може нести три надзвукові ракети великої дальності Х-22. Росія неодноразово застосовувала такі літаки у війні проти України.

Засідка на російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 тривала тиждень, перш ніж українським військовим вдалося його збити.

Керівник ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що літак збили на відстані 308 кілометрів. Для цього наші захисники використали ті прийоми та засоби, які задіяли під час знищення російського літака далекого радіолокаційного виявлення А-50.