В Україні для того, щоб купити зброю необхідно отримати спеціальну ліцензію. Про інструкцію купівлі зброї йшлось у програмі “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.
Так, пневматичну або газову зброю може отримати будь-який українець з 18 років. Але для цього він має отримати спеціальний дозвіл від поліції.
Вогнепальну мисливську гладкоствольну зброю, тобто помпові, двоствольні рущниці, дробовики можна придбати з 21-го року. Нарізну мисливську зброю, це як правило самозарядні карабіни – з 25 років. Для першого і другого видів потрібно пройти процедуру перевірки, отримати дозвіл від поліції.
Короткоствольну травматичну зброю, що стріляє гумовими або іншими несмертельними кулями, можуть придбати лише: працівники судів, охоронних структур, журналісти і народні депутати.
Для того, щоб вільно володіти зброєю в Україні необхідно витратитися та зробити документи. Для початку, необхідно вибрати у магазині зброю, яка цікавить. До слова, якщо раніше аби взяти в руки в магазині зброю – вам вже потрібен був дозвіл. То з грудня 2018-го року – цього не потрібно. У магазині можна дати завдаток або цілком оплатити покупку, щоб за період оформлення документів вибрану вами зброю ніхто не викупив. Якщо ви раптом не зможете оформити документи – гроші вам повернуть.
Далі необхідно купити спеціальний сейф для зброї та патронів і встановити його у квартирі. Вартість сейфу від 4 тисяч гривень. Далі необхідно звернутися до відділення дозвільної системи МВС, там пишете заяву, заповнюєте картку і починаєте збирати документи.
Документи необхідні для оформлення дозволу на зброю:
- два фото 3*4;
- медична довідка за формою 127О;
- довідка про відсутність судимості;
- поліс страхування;
- копії 1,2 та 11 сторінок паспорта;
- довідка про вивчення курсів поводження зі зброєю.
Після того, як зібрали документи, потрібно сплатити послуги дозвільної системи – це приблизно 255 гривень. До вас в цей час може навідатися дільничний і перевірити ваш сейф. Далі протягом місяця ви отримаєте дозвіл на придбання зброї – бланк суворої звітності, термін його дії 3 місяці. З ним йдете в магазин, ооформлюєте покупку.
Одна половина бланка дозволу залишається в магазині, другу несете в поліцію, на це є 10 днів. Там ставите на облік вашу зброю і через деякий час отримуєте остаточний документ: дозвіл на зберігання і носіння зброї, який дійсний 3 роки.
До слова, ціни на зброю в Україні різні. Пневматичні пістолети починаються приблизно від 1800 гривень, мисливська зброя коштує значно дорожче. Зокрема, помпова рушниця 12-го калібру від 10 тисяч, карабін типу “Сайга” – 14 тисяч, зброяр з-15 – 5о тисяч гривень, автомат Калашникова – 24-26 тисяч, цивільна м-16 – 57 тисяч.
Нагадаємо, киянка Мар’яна Жагло купила собі гвинтівку, камуфляж та шолом і планує скористатися ними, якщо росіяни підуть до Києва. Крім того, жінка вступила до територіальної оборони і стала резервістом.
Фото: скріншоти, pixabay