До 2018 року Олександр Кохановський був співвласником російського кіберспортивного холдингу ESForce, який фінансує USM Holdings. Основним акціонером і засновником USM Holding (тримає акції VK.com, Mail.ru, “Мегафон”) є відомий мільярдер з РФ Алішер Усманов. Про це пишеЕП.

У Кохановського 20-річний досвід роботи в індустрії кіберспорту. Крім роботи з Na’Vi, він є гендиректором і співвласником DreamTeam – першої esport-мережі з набору та управління кіберспортивними командами.

Клуб NA’VI вважається одним найсильніших у світі. За 11 років існування гравці Natus Vincere виграли кілька сотень світових турнірів і чемпіонатів. Досягнення NA’VI занесені в книгу рекордів Гіннеса.

Сам Кохановський в інтерв’ю АІН спростовував «російський слід»: «Ніякого зв’язку ні з “російськими слідами”, ні з будь-ким, хто має стосунок до Росії, у цього пулу інвесторів немає. Я міг легко залучити під свій левередж і своє управління гроші і в американських фондах, просто це зайняло б трохи більше часу. Але я радий, що мені вдалося знайти однодумців в Україні серед людей і компаній, яких я називаю серійними підприємцями, із своєї рідної IT-індустрії», – зазначив Кохановський.

Засновник NA’VI також заявив, що крім інвесторів проєкт підтримали через позикові кошти.

Нагадаємо, вчора, 23 липня, стало відомо, що реальними власниками нерухомості буцімто є українські підприємці IT-індустрії та засновник культової для кіберспорту команди Na’Vi Олександр Кохановський. “Ліга.Бізнес” в своєму розслідуванні повідомляє, що серед інших ймовірних учасників купівлі може бути підприємець Максим Кріппа. Йому належить будинок у Броварах за адресою реєстрації «Смартленд»; у чоловіка великий автопарк, кілька земельних ділянок під Києвом. За даними сервісу «Посіпаки», у парламенті шостого скликання він був помічником відразу двох депутатів БЮТ — Руслана Лук’янчука та Валерія Бабенка.

Раніше депутат Холодов пов’язував засновника «Смартленду» Максима Терещука з групою Ritzio російського грального магната Олега Бойка (лотерея “Патріот”, казино “Вулкан”, зали ігрових автоматів “Метро джекпот”, БЦ “Хрещатик”). Згодом ці версії спростували і в “Смартленді”, і у Бойка.

Фото: “ПЕРША ГІЛЬДІЯ”