Про це у колонці для Financial Times написав чеський прем’єр-міністр Петр Фіала.

Ситуація в Україні критична… У них закінчуються боєприпаси, а це означає, що вони змушені щодня приймати складні рішення. Це надзвичайно ускладнює для них утримання лінії фронту – тієї самої лінії, від якої залежить безпека і майбутнє всієї Європи, — пише голова уряду Чехії.

Він пояснив, що успіх чеської ініціативи з пошуку снарядів для України пояснюється її «оманливою простотою».

Ми працюємо над тим, щоб отримати ще 300 тисяч снарядів, і вже уклали контракти на перші 180 тисяч. Вони будуть доставлені на український фронт найближчими місяцями, — зазначив Фіала.

Прем’єр Чехії вказав, що до ініціативи долучились близько 20 країн, згадавши серед них лише Данію та Нідерланди. За словами Фіали, чеська ініціатива також дає Заходу час на пристосування до нової ситуації, в якій «війна змінює наш світ».

Ми повинні звикнути до того, що відповідальна політика безпеки повинна передбачати значно більші інвестиції в оборону, щоб стримувати нападника, — додав він.

Нагадаємо, президент Чехії Петр Павел розповів, що його країна знайшла понад мільйон одиниць артилерійських боєприпасів, які можна закупити для України за межами Європи.