Про це повідомили у Мінекономіки.
Там розповіли, що загалом забронювали 770 тисяч працівників.
“Бізнес продовжує активно бронювати своїх працівників завдяки порталу Дія. Цей процес відбувається автоматично, що дозволяє скоротити, як час подачі документів бізнесом, так і час очікування отримання результатів”, – наголосила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Нині, за її словами, найбільше працівників забронювали у таких областях:
- Київська обл. – 55 тисячі
- Дніпропетровська обл. – 16,6 тисячі
- Львівська обл. – 13,7 тисячі
- Харківська обл. – 9,7 тисячі
- Одеська обл. – 7,7 тисячі
Міністерка також нагадала алгоритм бронювання на порталі “Дія”:
- міністерства та ОВА вносять до Єдиного переліку установ (органів влади, підприємств, організацій) підприємства, установи та організації які, відповідно до законодавства, мають право бронювати працівників;
- керівники компаній, які мають право на бронювання своїх працівників, подають на порталі “Дія” списки на бронювання та засвідчують заяву електронним підписом;
- система автоматично перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно і, чи її дані є у реєстрі “Оберіг”;
- Дія протягом доби надсилає сповіщення керівникам підприємства в особистий кабінет із даними про результат розгляду;
- у разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання зʼявляється в застосунку “Резерв+”.
У Дії запустили електронне бронювання від мобілізації
Нагадаємо, 17 липня у застосунку “Дія” завершено тестування та запущено нову послугу з електронного бронювання військовозобов’язаних. Проходження процедури займає всього годину.
“Відтепер керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони можуть забронювати співробітників через портал “Дія”, – йдеться у повідомленні Міністерства економіки.