Столичні пабліки пишуть про цвітіння верби та появу пролісків. У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА зазначають, що зацвіла також сакура, а це нехороший знак.
У Дніпровському, Оболонському та Печерському районах столиці зацвіла сакура, яка розквітала у квітні. Такі зміни у періоді цвітіння пов’язані з аномально теплою зимою, спричиненою глобальною зміною клімату.
Це тривожний сигнал, акцентує департамент. Цвітіння “не в сезон” шкодить рослинам: виснажуються ресурси, існує ризик пошкодження морозами, відсутність комах-запилювачів у зимовий період, порушення природного циклу, а також зниження стійкості до хвороб.
Наразі у Києві розробляють комплексний План адаптації до зміни клімату. Документ включатиме всебічну оцінку вразливостей та ризиків, управління потенційними ризиками, розробку заходів для підвищення стійкості міста.
Синоптики вказують, що потепління очікується до кінця місяця, а вже в лютому варто очікувати настання холодів.
А поки у Києві два дні поспіль фіксували температурні рекорди: 26 та 27 січня температура повітря досягла значень, які, за багаторічними спостереженнями метеорологів, відповідають кінцю березня.