Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на слова Радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана.

Наслідки затримки відчули в Україні. За останні пів року Україна була змушена економити боєприпаси, і це призвело до втрати частини території на сході, зокрема Авдіївки.

Салліван визнав, на процес схвалення додаткового фінансування для союзників США пішло “надто багато” часу.

Він додав, що пакет військової допомоги США на 1 мільярд доларів “є чудовою новиною для України”, але українські Збройні сили все ще перебувають під жорстким тиском на полі бою і загадав зокрема спроби наступу російських сил ціною значних втрат на місто Часів Яр і населені пункти на схід від Авдіївки.

І цілком можливо, що в прийдешні роки Росія може здобути додаткові тактичні досягнення.

Представник Білого дому підсумував свою думку тим, що “в нас піде певний час, аби вийти з тієї ями, яку утворила піврічна затримка до схвалення Конгресом додаткового фінансування”

Нагадаємо, 24 квітня, Президент США Джо Байден підписав ухвалений Сенатом пакет законодавства, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також допомогу іншим союзникам США.

Що передбачено законопроєктом

Цей проєкт закону передбачає виділення коштів на допомогу Україні на загальну суму більш ніж 60 мільярдів доларів. Зокрема 49,9 млрд доларів передбачено на оборонні видатки, 1,57 млрд буде направлено на економічну допомогу і ще 400 млн на захист кордонів та гуманітарне розмінування.

Також 7,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки будуть надані як кредит. Його умови будуть визначені окремим договором.

Президент США Джо Байден пообіцяв підписати закон про допомогу Україні, як тільки він буде на його столі 24.04.2024, щоб можна було розпочати надсилати зброю та обладнання в Україну вже цього тижня.

Він сказав, що “ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС, і тиранів, таких як Путін”.

Детальніше про законопроєкт ми писали ТУТ.