Про це вони відзвітували на своїй Facebook-сторінці.

Парламентарі зазначили, що своїми контактами з російським президентом, Орбан зрадив і зневажив пам’ять героїв 1956 року.

Так, у 1956 році угорці постали проти комуністичного режиму в країні, та були придушені за допомогою військового втручання СРСР. Революція тривала з 23 жовтня по 31 грудня.

Водночас у російському підручнику з історії для 11-х класів учасників Угорської революції називають фашистами та «повсталими радикалами», які боролися проти радянських пам’ятників.

«Він кинув їм виклик, посміхаючись з Путіним за кілька днів до 23 жовтня. З військовим злочинцем, який вписав у російські підручники, що 56-й був фашистською революцією, і за чиїм наказом російські солдати знову вбивають угорських солдатів з Закарпаття», – сказано у повідомленні.

Депутати заявили, що виступають за справедливу систему, в якій боротьба їхнього народу за свободу не може бути забута, а також систему, яка проводить гуманну політику і нікого не залишає у біді.

Нагадаємо, що в Угорщині відбудеться великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступатимуть проти диктатури Орбана.

Фото: Momentum Mozgalom