Про фіналістів премія Global Teacher Prize Ukraine повідомила в Facebook.
Так. у десятку найкращих вчителів країни потрапили четверо із Києва. Серед них:
Валентина Гатальська: м. Київ, гімназія «Троєщина»
- Предмет: Англійська мова
На початку своєї кар’єри пані Валентина хотіла покинути вчителювання, доки не відвідала урок французької мови, на якому і вчителю і дітям було надзвичайно цікаво. Саме він став поштовхом до пошуку ідеальної формули для навчання учнів.
Валентина — автор мультимедійної технології ЕЛАНТЕС. В її складі є автоматизована рейтингова система оцінювання учнів. Система об’єктивно відображає не лише рівень знань і умінь, а й старанність, активність та наполегливість протягом місяця чи семестру. На добровільних засадах Валентина та програмісти реалізували технологію без будь-якої державної підтримки. ЕЛАНТЕС було створено у 1996 році, а в 1998 вчителька презентувала її на міжнародній конференції у США. І вже понад 25 років ця метода є невід’ємною частиною її навчальної діяльності.
Гліб Репіч: м. Київ, ТОВ «Заклад освіти «Київ глобал скул»
- Предмет: хімія
Пан Гліб вів власну науково-популярну рубрику в ранковому телешоу «Сніданок з 1+1», на грантові кошти проводив дослідження в Дрезденському технічному університеті та був запрошений на на постдокторську позицію в Китай, щоб працювати над створенням нових перспективних акумуляторів. Його учні за рік покращують знання з «незадовільно» на «відмінно», перемагають у міжнародних хімічних олімпіадах і перестають боятися природничих наук. Також у півфіналіста є ТікТок-канал про хімію на який підписано 140 тисяч користувачів, із яких 99 % — українські школярі. У майбутньому пан Гліб планує створити онлайн-курси шкільних предметів рівня «профіль», які дозволять школярам із будь-якого куточка країни отримати якісні знання.
Артур Пройдаков: м. Київ, заклад освіти «Приватний загальноосвітній навчальний заклад «Мідгард»
- Предмети: українська мова та література
Під менторством пана Артура школярі невеликих міст складають ЗНО на 190+ балів, вже після першого року в університеті знаходять роботу в SMM або копірайтингу та мимоволі закохуються в сучасну українську літературу. Під час занять півфіналіст проводить опитування у телеграм-каналі, навчає учнів SMM-менеджменту та створює приємний мікроклімат для навчання за допомогою ігор. Мрія педагога — побудувати культурний міст між людьми з Заходу та Сходу України за допомогою міжобласних подорожей. Він переконаний, що завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти пропаганді Кремля.
Оксана Хомич: м. Київ, НВК «Новопечерська школа»
- Предмет: учитель початкових класів
Своїм завданням Оксана вважає допомогти учням знайти власну траєкторію розвитку. Для цього вона застосовує різноманітні техніки, як от «Лідер в мені», де учні можуть ставити собі довгострокові та короткострокові цілі та власну методику «Weekend letters», яка вже пройшла апробацію й активно втілюється в роботу вчителями нашої країни. Чимало вершин вона досягла і в професійній сфері, зокрема, брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» та закінчила Queen’s University, Ontario, Canada. Отриманий досвід Оксана поширює через свій канал на YouTube та проводить тренінги в містах і селах України.
Тепер 10 фіналістів претендують на головний приз «Нобелівки для вчителів» — чверть мільйона гривень та безліч подарунків. Найкращого педагога країни Global Teacher Prize Ukraine урочисто оголосять у Міжнародний день учителя 2 жовтня.
До слова, Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна премія для українських учителів, які вдосконалюють професію.
Нагадаємо, раніше в Яготині на Київщині з’явиться мотузковий парк завдяки вчительці з конкурсу Global Teacher Prize Ukraine.
Фото: facebook