Аби вирішити ці проблеми найбільш ефективним шляхом є збільшення рівня пішохідного та велосипедного руху.
Про це розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.
Тож які переваги має відмова від автомобілецентризму у місті:
- високі показники активної мобільності зменшують затори на дорогах, затрати часу у поїздках та збільшують кількість пасажирів громадського транспорту. Міста в Південно-Східній Азії втрачають від 2 до 5% свого річного ВВП через затори, а філіппінській Манілі навантажений трафік обходиться у 67 мільйонів доларів на день.
- перехід на піші та велосипедні прогулянки дозволяє значно скоротити викиди вуглецю. Навіть у порівнянні з електромобілями їзда на велосипеді у 10 разів важливіша для досягнення статусу міста з нульовим рівнем викидів.
- на кожен мільйон доларів, вкладений у велосипедні та пішохідні проєкти, створюється від 11 до 14 робочих місць у порівнянні з сімома робочими місцями, створеними при інвестуванні в автомагістралі.
- інфраструктура для безпечного пішохідного та велосипедного руху позитивно впливає на здоров’я населення. За підрахунками ВООЗ перехід до стійкої мобільності в місті Аккре (Гана), може щорічно запобігти 5,5 тисячі передчасних смертей через якість повітря та збереже ще 33 тисячі життів внаслідок підвищеної фізичної активності людей. Не кажучи про те, що допоможе заощадити 15 мільярдів доларів витрат на охорону здоров’я.
Нагадаємо, на Повітрофлотському проспекті облаштують велосипедні доріжки і тактильні смуги.
Фото: facebook