Про це інформує «Київводоканалу».
У «Київводоканалі» пояснили, що ці водорості у процесі життєдіяльності виділяють органічні речовини, які й надають воді «рибного» або «земляного» запаху.
Це природне явище, яке зазвичай проявляється навесні та восени, коли температура і сонячне світло сприяють швидкому росту водоростей.
Спеціалісти зазначають, що запах не впливає на безпеку та якість води за санітарними нормами, хоча може викликати певний дискомфорт. «Київводоканалі» запевняє, що питна вода у місті Києві відповідає всім встановленим нормам.
«Київводоканал» постійно контролює якість води у своїх лабораторіях на всіх етапах – від очищення до подачі в міську мережу. Повністю усунути природні процеси, як-от сезонне цвітіння водоростей, неможливо. Однак фахівці водоканалу вже скоригували технологічні режими та дозування реагентів, щоб мінімізувати запах. Всі процедури очищення та знезараження проводяться згідно з технологічними стандартами, але специфічний запах може залишатися навіть після очищення», – кажуть у «Київводоканалі».
Аби позбутися неприємного запаху, споживачам рекомендують дати воді відстоятися або прокип’ятити її перед вживанням.
Нагадаємо, що громадські організації Києва закликають КМВА не допуститиповернення сезонного підвищення швидкості з 1 квітня до 80 км/год. Причина — можливе збільшення кількості ДТП, смертності і травм на дорогах.