В Україні продати вже недійсну картку можна за суму від 10 до 300 гривень. Рекордсмен – це картка від нині вже не існуючого українського банку, що виставлена на продаж за 1550 гривень. В описі «лота» сказано, що картка жодного разу не використовувалася і має повний комплект документів. Такий колекційний продаж банківських карток – доволі розповсюджений. На додаток, навіть має назву – «БАНКОКАРТІЯ».

Проте, в цьому напрямку колекціонування вистачає нюансів. Про них і йтиме мова.

Одна справа – коли картка належить банку якого вже не існує, інша – чинному. Особливо, якщо вона є дійсною.

Попри популярність «Банкокартії» — ця справа «поза законом»

Як продаж, так і купівля прострочених банківських карток порушує правила обслуговування клієнтів. Емітовані банком картки є його власністю, про що фінустанови повідомляють клієнтів у договорах, які підписує клієнт. Крім того, таке повідомлення може міститися у правилах користування карткою та інших внутрішніх документах банку.

Утім, за словами фахівця, долю прострочених карток майже не відстежують.

Kyiv Media

Чи безпечно продавати недійсні банківські картки

Що ж до ризиків стати жертвою шахраїв – у цьому випадку їх немає, адже картка прострочена і не дійсна. Проте, якщо мова йде про продаж картки чинних банків — може виникнути проблема, враховуючи те, що нині більшість банків автоматично продовжують термін дії своїх карток. Саме тому варто перевірити у банку – чи дійсна картка за умови прострочення.

Що ж до кредиток, то тут треба бути особливо уважними – насамперед самим для себе. Якщо ви погасили кредит, але після остаточного перерахунку у вас залишився борг хоча б 10 копійок – його обов’язково треба погасити, бо в іншому разі кожного місяці він обростатиме відсотками й згодом може «впасти вам на голову» новим кредитом з кількома нулями.