Прр це розповіла епідеміологиня Наталія Виноград, передає “Суспільне“.

“В досвіді попередніх років було таке, що використовували однотипні вакцини різних виробників, хоча це було на екстрений випадок. Сьогодн, якщо говорити про  вакцини, які ми маємо в Україні — CoviShield та CoronaVac — це різні за типом вакцини“, — зазначила вона.

Так, вакцина CoviShield є векторною вакциною, розробленою Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Вакцина ж CoronaVac, яка розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, є інактивованою вакциною. Тому перше та друге щеплення потрібно робити вакциною одного виробника.

Епідеміологина також розповіла, що зараз в Україні зафіксовано понад 30 різних генотипів коронавірусу.

Отримували із запізненням інформацію про штами. Питання не про скільки, а які. Сьогодні у нас залишився актуальним так званий “штам-засновник”, бо є таке поняття “феномен засновника”, коли приходить перший раз патоген і потім залишається, змінюється його значущість, але він залишається. Сьогодні в Україні, з того що ми знаємо, циркулює понад 30 різних генотипів вірусів“, — каже вона.

Наталія Виноград зазначає, нові штами вірусу приходять в Україну з різних територій, зокрема з Африки та європейських країн.

Британський штам є серед тих, які циркулюють сьогодні… Хочу наголосити — у нас є тисячі мутацій сьогодні, але для нас важливі тільки медичні значення… Медичні значення британського полягають в тому, що він значно швидше поширюється і вражає молодші вікові групи, а не тільки середнього віку особи. Також штам характеризується вищою летальністю“, — наголосила лікарка.

Вона додала, що через мутації складно лікувати пацієнтів навіть з використанням тих протоколів, які були затверджені раніше. Але тепер є вакцини.

Нагадаємо, у Києві за минулу добу вакцинувалися 20 людей.

Фото: КОДА