Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, пише “Суспільне”.

Там пояснили, що інші лікарі, які зараз працюють у МСЕК, зможуть подаватися на вакансії з 1 січня 2025 року. Однак для них будуть умови. Їх обиратимуть за таким критерієм, як наявність ведення лікарської практики. Це потрібно буде для того, щоб огляди проводили медики з актуальним рівнем профільних знань.

Справи, які вже взяли на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.

Також у МОЗ зазначили, що рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними.

Переглядатимуться лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення Ради національної безпеки та оборони.

Нагадаємо, 29 жовтня Верховна Рада України ухвалила закон щодо удосконалення проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК). За проєкт № 11225 проголосували 284 депутати.

Передбачається, що процедуру МСЕК удосконалять через:

  • можливість онлайн-участі на засіданнях МСЕК. Це зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
  • зміни в порядку встановлення інвалідності. Замість особистої присутності нардепи пропонують розглядати документи людей для експертизи;
  • внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це спростить доступ лікарів до даних, пришвидшить ухвалення рішень й гарантує прозорість.