Про це розповів радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк в етері КИЇВ24.
Війна довга і, безумовно, чинний закон про мобілізацію потребує корекції, обов’язкової корекції з урахуванням того, що потрібно все ж таки змінити систему підготовки людей, які мають бути мобілізованими, треба змінити процедури ротації, наприклад, демобілізації, все це уточнити, ще раз підкреслюю, з урахуванням дуже довгого часу війни, як такої.
Мобілізаційний законопроєкт: що відомо
Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.
Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.
Своєю чергою, видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.
Так, вже сьогодні український парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.