Деякі породи, як малінуа, є універсальними — вони можуть шукати як вибухівку, так і наркотики.

В умовах воєнного стану українським військовим та правоохоронцям боротися із наслідками “руського міра” допомагають також службові собаки — шукають вибухівку, або людей під завалами. Про те, як відбувається відбір та навчання тварин, в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповіла заступниця начальника кінологічного центру ГУНП в Київській області Весна Лобода.

В студію Лобода прийшла зі своїм підопічним — 5-річною бельгійською вівчаркою Аїдом.

«Це службова собака, знаходить наркотичні речовини та засоби. Пошук проводимо як в транспортних засобах, так і в приміщеннях, можемо залучатися в аеропорти. Вони (службові собаки – ред.) універсальні, їх можна навчити, щоб вони були захисниками або виконували свою роботу по професії (…) Для дресирування собак, які шукають вибухівку і наркотики, специфіка одна. За всю його службу було дуже багато обшуків» — розповіла вона.

За словами Весни лободи, найбільш працездатними породами собак є бельгійська та німецька вівчарки, також залучаються лабрадори та спаніелі.

«Дивимося на робочі якості, щоб собака хотіла гратися, їсти, була активною. Бо для роботи — а це постійний стрес — вона має бути активна і соціалізована. Треба, щоб собака не боялася нових стресів, нових місій» — каже Лобода.

Кінологиня нагадує, що після кожної роботи або тренувань собак заохочують смаколиками.

З часом, собака та кінолог починають турбуватися одне про одного — адже пес настільки звикає, до господаря, що теж починає опікуватися його долею.

«Це рідна душа, частинка душі кожного кінолога. Це бойовий товариш, з ним тобі не страшно ніде. Коли він виконує своє завдання, він не переживає, більше я хвилююся за нього, а він робить роботу (…) Коли ми їздимо на обшуки — він шукає, але він також перевіряє де знаходжуся я, щоб я була в безпеці. Я турбуюся за його життя, а він турбується за мене» — каже Лобода.

Раніше ми писали про ротвейлерку Габріелу, яка допомагає нацгвардійцям виявляти зброю та боєприпаси у порушників.

Фото: канал “Київ”