Нинішній ректор університету раніше підтримував мовний закон Колесеніченка-Ківалова.
Віктор Андрущенко – нинішній ректор Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, де нещодавно стався скандал із викладачкою-українофобкою, не вперше потрапляє у гучні історії. Про це написав журналіст та культуролог Тарас Марусик.
Велику публікацію про керівника університету журналіст оприлюднював на “Радіо Свобода” ще у 2017 році – перед переобранням Віктора Андрущенка на посаду ректора. У статті журналіста йдеться про те, що ректор підтримував закон “Про засади державної мовної політики”, більше відомого за прізвищами його авторів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. Зокрема, під експертним висновком НПУ імені Драгоманова від 07.10.2011 року на підтримку закону Колесніченка-Ківалова, стоїть підпис ректора Андрущенка.
Крім того, викладачі із сепаратистським поглядами у виші зустрічалися і раніше:
“Євгенія Більченко – не перша провідниця “русского міра” в НПУ ім. Драгоманова… У 2016 році викладачки-сестри Інна та Ірина Ковальчук, які працювали на факультеті іноземних мов, очолюваному сестрою дружини президента Порошенка, були запідозрені в сепаратизмі й антиукраїнській діяльності. Вони вихваляли бойовиків із Донбасу і закликали російську армію “звільнити” Київ від українського уряду“, – зазначив Тарас Марущенко.
Він додав, що на той самий факультет Андрущенко прийняв Ірину Зайцеву – соратницю тодішнього міністра освіти Дмитра Табачника.
“Вона навіть встигла бути науковим консультантом докторської дисертації з русистики тої самої родички Порошенка Алли Зернецької. Після скандалу, викликаного відкритим листом громадськості під назвою “Звичайний рашизм”, звільнилася і переїхала до Вітебська“, – написав журналіст.
Проте, резюмує він, ці скандали жодним чином не вплинули на ректора, якого все ж переобрали.
Нагадаємо, про скандал із викладачкою університету Євгенією Більченко стало відомо кілька днів тому. Педагог просто під час своїх лекцій нав’язувала студентам проросійську риторику та називала російсько-українську війну на Донбасі “громадянським конфліктом”. Також вона з’являлася на окупаціному телебаченні та на російський каналах. Останні її висловлювання щодо української мови обурили студентів – вони почали вимагати розголосу та реакції керівництва. Сама ж професорка зазначила, що вона говорила з ректором і він запевнив її, що “він особисто не планує її звільняти“.
Подальшу долю пані Більченко має вирішити засідання Вченої ради університету, який відреагував на цю ситуацію досить стримано. У Міносвіти заявили, що ніхто не повинен ображати українську мову, проте жодних рекомендацій щодо роботи викладачки відомство не публікувало.
Тим часом фахівці з єгиптології прослухали кілька лекцій Євгеніїї Більченко про Стародавній Єгипет та зазначили, що викладачка поширює низку неточностей та неперевіреної інформації.
Фото: Фейсбук, НПУ Драгоманова
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.