Скандал із викладачкою в педагогічному університеті ім. М. Драгоманова Євгенією Більченко вирішили прокоментувати у Міністерстві освіти і науки України. Зокрема, коментар стосується мовного питання, про що йдеться у публікації на Facebook-сторінці відомства.

Тема мови може та має обговорюватися в демократичному суспільстві, винятково з повагою і толерантністю. Україна обрала свій шлях щодо мовного питання. Він про турботу навколо державної мови, що є важливим для країни“, – зазначається у дописі.

Міністерство пояснює, що україномовних та російськомовних в державі об’єднує те, що ми всі – українці, а отже повинні турбуватися про країну та мову.

Наше завдання як суспільства, що постійно розвивається, – дійти однієї системи координат. Усі дискусії щодо мовного питання не можуть доводитися до абсурду. І повинні мати винятково риторику поваги, незалежно від позиції. А також розуміння, що ми всі живемо в одній країні, в якій повага є нашою невід’ємною національною рисою“, – додали у Міносвіти.

Нагадаємо, після скандалу із викладачкою Євгенією Більченко та замовчування проблеми з боку вишу студентка університету імені Драгоманова написала публічну заяву про те, що не хоче більше тут вчитися.

Зазначимо, найближчим часом національний педагогічний університет імені М. Драгоманова збереться на Вчену раду, аби ухвалити санкції щодо викладачки Євгенії Більченко, яка пропагує антиукраїнську риторику.

Фото: Фейсбук