У Києві студенти педагогічного університету ім. Драгоманова поскаржилися на викладачку культорології Євгенію Більченко, яка під час пар поширює проросійську пропаганду. Про це у своєму YouTube-блозі розповів Сергій Стерненко.

Студенти самі попросили про розголос цієї ситуації, оскільки ректор університету Віктор Андрущенко не звільняє викладачку, хоча є відеозаписи того, як пані Євгенія називає російсько-українську війну “гібридною” та “громадянською”, попри визнання Росії країною-агресором на міжнародному рівні. Також Євгенія Більченко брала участь у ефірах телебачення так званої “ДНР” та заперечувала російську агресію під час зустрічі у Чехії із європарламентарями.

Попри звернення студентів до керівництва університету, звільняти пані Євгенію чи призначати їй якісь санкції не планується. Про це сама викладачка написала 25 січня на своїй Facebook-сторінці.

Щойно розмовляла з ректором НПУ Віктором Петровичем Андрущенко. Очевидно, що він знаходиться під тиском. Але! Я отримала від нього запевнення, що він несе відповідальність за свої слова і що він особисто мене звільняти не збирається“, – зазначила вона.

Цікаво, що у своїх соцмережах університет демонструє проукраїнську позицію. В одному із останніх дописів на Facebook-сторінці ректор університету привітав усіх із Днем Соборності України.

У програмі “Київ.Newroom” на телеканалі “Київ” експерт Олексій Кляшторний пояснив, як розцінювати такі заяви викладачки та як на це треба реагувати:

Нагадаємо, нещодавно у Києві звільнили з посад викладачів-борців, які захищали Олімпійський коледж від рейдерства.

Фото: Фейсбук