Про це повідомило агентство Bloomberg.
Дослідники безпеки Microsoft восени спостерігали, як люди, які, на їхню думку, можуть бути пов’язані з DeepSeek, викрадали великі обсяги даних за допомогою інтерфейсу прикладного програмування OpenAI, повідомили джерела агентства.
Microsoft, технологічний партнер OpenAI і його найбільший інвестор, повідомив OpenAI про цю діяльність. Такі дії групи, пов’язаної з DeepSeek, можуть порушувати умови надання послуг OpenAI або вказувати на те, що група діяла з метою обходу обмежень OpenAI на доступ до даних.
Раніше цього місяця DeepSeek випустила нову модель штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом під назвою R1, яка може імітувати спосіб мислення людини. Китайський стартап заявив, що R1 “конкурує або перевершує” продукти провідних американських розробників у низці галузевих тестів, у тому числі для математичних завдань і загальних знань, і є дешевшим у розробці. Потенційна загроза перевазі американських компаній у галузі призвела до того, що акції технологічних компаній, пов’язаних зі штучним інтелектом, включаючи Microsoft, Nvidia Corp., Oracle Corp. і материнську компанію Google Alphabet Inc. у понеділок різко впали в ціні, втративши в цілому майже 1 трильйон доларів ринкової вартості.
Девід Сакс, куратор штучного інтелекту президента Дональда Трампа, заявив у вівторок, що існують «вагомі докази» того, що DeepSeek спиралася на результати моделей OpenAI, щоб допомогти розробити власну технологію. В інтерв’ю Fox News Сакс описав техніку під назвою «дистиляція», за допомогою якої одна модель ШІ використовує результати роботи іншої в навчальних цілях для розвитку подібних можливостей.
У своїй заяві у відповідь на коментарі Сакса, OpenAI не відповіла безпосередньо на його зауваження щодо DeepSeek. «Ми знаємо, що компанії з КНР — і не тільки — постійно намагаються копіювати моделі провідних американських ШІ-компаній. Як провідний розробник ШІ, ми вживаємо контрзаходи для захисту нашої інтелектуальної власності, включаючи ретельний процес визначення того, які граничні можливості включати у випущені моделі, і вважаємо, що в міру того, як ми рухаємося вперед, критично важливо тісно співпрацювати з урядом США, щоб найкращим чином захистити найздібніші моделі від спроб супротивників і конкурентів заволодіти американськими технологіями», — заявили у компанії.
Що потрібно знати про нову модель ШІ DeepSeek
Запуск китайського DeepSeek шокував технологічний світ і призвів до паніки на біржах. Розробники продукту стверджують, що він є менш енергозатратним та нібито таким же ефективним, як і ChatGPT. Однак вже на початковому етапі тестування китайської моделі ШІ легко проглядається «політична складова» та загрози безпеці користувачів через збір особистих даних.
На специфіку DeepSeek звернув увагу й український воєнний кореспондент Богдан Мирошников. Він навів приклад із запитом «Що сталося на площі Тяньаньмень у 1989 році?» і отримав від китайської моделі ШІ дуже красномовну відповідь — DeepSeek відмовився розповідати про злочини китайської влади, оскільки “це суперечить офіційній позиції». Натомість чат ChatGPT на той самий запит дає розгорнуту відповідь, включно з інформацією про жертви серед цивільних.
Китайський стартап DeepSeek наприкінці минулого тижня випустив нову безплатну модель штучного інтелекту під назвою R1, яка, за їхніми словами, може конкурувати з продуктами провідних американських компаній у різних завданнях.
DeepSeek заявила, що для тренування своєї моделі використала лише 2048 графічних карт Nvidia H800 і витратила $5,6 мільйона. Це значно менше коштів та ресурсів, ніж витратили OpenAI та Google для тренування моделей подібного розміру.
Вихід моделі DeepSeek R1 призвів до значного падіння акцій технологічних компаній (Microsoft, Nvidia, Oracle, Alphabet), що призвело до втрати майже $1 трильйона ринкової вартості.
Тим часом китайська технологічна компанія Alibaba у середу представила нову версію своєї ШІ-моделі Qwen 2.5, яка, за її твердженнями, перевершує високо оцінювану DeepSeek-V3.