Про це заявив Данілов у випуску УП. Підсумки.

І депутати, які несуть політичну відповідальність за голосування і президент України не допустять того, щоби антиконституційні норми були в цьому законі.

Він також наголосив, що важливо аби закон був справедливим та зрозумілим для суспільства.

Цей закон має бути справедливим і зрозумілим для всього суспільства. В нього не має бути трактувань, які одні «читають зліва, інші читають справа». Він має бути прости й зрозумілим. Щоб кожна людина зрозуміла, про що йдеться.

Нагадаємо, Верховна рада підтримала урядовий законопроєкт про мобілізацію на голосуванні 7 лютого 2024 року. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Очікується, що остаточно закон буде прийнятий у кінці лютого, а набуде чинності у квітні.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися в ТЦК. Так, якщо військовозобов’язаний чи резервіст не з’явиться до військкомату у визначений в отриманні повістки термін, то його можуть затримати та доставити до ТЦК протягом 15 днів. Якщо затримання неможливе — тоді до нього через суд можуть бути вжиті заходи впливу.

Також у документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Днем вручення такої електронної повістки вважається день отримання ТЦК повідомлення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника. Новий документ також передбачає й відповідальність за ухилення від мобілізації за повісткою.