Суд арештував скраплений газ.

Працівники Державного бюро розслідувань розслідують кримінальне провадження щодо протиправної реалізації скрапленого газу ПАТ «Укрнафта» протягом квітня-травня 2022 року, що завдало збитків на понад 300 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань в Фейсбук.

Зазначається, що під час воєнного стану у квітні поточного року ПАТ «Укрнафта» подала заявку на проведення аукціону з продажу скрапленого газу, використавши біржу, яка не мала ліцензії на проведення професійної діяльності на організованих товарних ринках.

«Переможцем на аукціоні визнано двох учасників з пропозицією цін близько 28 тис. гривень за тонну, хоча у той же день на іншому аукціоні ці ж компанії змогли купити скраплений газ із пропозиціями цін близько 55 тис. гривень за тонну. Інші учасники аукціону пропозиції ціни взагалі не надавали», – уточнили в бюро.

Відтак, як наголосили в ДБР, результати аукціону мають ознаки фальсифікації, оскільки переможці купили скраплений газ за ціною практично у два рази нижчою від ринкової. Сума завданих збитків підприємству, у якому значна державна частка, наразі може становити понад 300 млн гривень.

В рамках провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ДБР уже арештувало зазначений скраплений газ.

Фото: Фейсбук