Про це депутатка розповіла в етері КИЇВ24.

Ця дискусія, де зберігати демонтовані пам’ятники і що з ними робити, ще попереду. Була вже ініціатива створення парку радянської окупації.

В етері депутатка розповіла, що вони вже міркували щодо цієї ситуації. Насамперед йшлося про місце, де можна організувати такий парк. Однією з пропозицій була територія Виставкового центру, але цю ідею відхилили через те, що територія не належить місту.

Вікторія Муха додала, що наразі не знайдено відповідного місця, тож реалізацію цього плану відклали. Після демонтажу монументи зберігають тимчасово. Попереду – дискусія з науковцями, за допомогою яких можна буде врахувати всі аспекти проблеми. Обіцяють дослухатися й до громади міста.

Чи варто взагалі створювати таке місце, де можна було б подивитися на радянські символи, які ми зараз прибираємо?

Нагадаємо, влада Києва активно бореться за дерусифікацію та декомунізацію міста. 15 листопада продовжили роботу над усуненням комуністичних символів на станціях метро. Саме на “Вокзальній” встановили щити, якими закрили радянські барельєфи, але поки що їх не демонтували.

Також, того самого дня у сквері на Берестейському проспекті навпроти парку Київського політехнічного інституту знесли пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну. Знесення пам’ятника підтримало чимало киян. Вони вважають, що цей монумент – символ російської імперії та колонізації України.