Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Мешканці однієї з багатоповерхівок Воскресенки самостійно встановили на території свого будинку 300 камер відеоспостереження, систему поливу та протидії неправильному паркуванню.

Журналістка телеканалу «Київ» з’ясувала, що жителі вже 5 років створюють собі комфорт та затишок.

Нещодавно мешканці будинку спільно придбали загальні аптечки з дефібриляторами.

«У нас є дефібрилятор, аптечка для складних випадків та аптечка для незначних випадків (наприклад, капілярні кровотечі, коли хтось забився). Дефібрилятор у нас напівавтомат із голосовими підказками», – розповів Геннадій Левітас, голова управління будинку.

Щоб усі знали, як користуватися дефібрилятором, для мешканців будинку провели тренінги. Відтепер першу долікарську медичну допомогу можуть надати навіть консьєржі.

Пані Надія, вахтерка будинку, розповіла, що навчали їх понад 8 годин. Зокрема показали, як правильно користуватися дефібрилятором, накладати джгути, обробляти рани тощо.

До слова, колись будинки цього ЖК обслуговував ЖЕД. Однак мешканці були не задоволені роботою комунальників, тому вони створили ОСББ – власну компанію, яка задовольняє всі потреби місцевих.

Відтак, у будинках наразі є сучасний теплопункт із насосною станцією, склад інструментів, снігоприбиральна техніка, газонокосарка та навіть музичний супровід біля ліфтів.

Водночас у ЖК є свої групи волонтерів, які ніколи не відмовляють у допомозі. Їм можна зателефонувати, коли загубилася дитина, або у випадку, якщо ви захворіли на коронавірус, а до магазину немає кому сходити. Активісти допомагають безкоштовно.

Окрім цього, у будинках за допомогою камер відеоспостереження створили «чорний список» крадіїв, який передали всім охоронцям. Також водіям, які паркуються не за правилами, клеять наліпки зі символічними написами: «Я паркуюсь, як олень».

Щоб залучити додаткові кошти до фонду будинку, місцеві активісти здають в оренду окремі приміщення та дозволяють розміщувати рекламу на стінах. У планах – чимало ініціатив, зокрема: облаштування лаунж-зони на даху 26-поверхівки та створення аналітичної системи відеоспостереження, яка дасть змогу побачити, як хтось непритомніє або, наприклад, псує майно громади.

Мешканці переконані, що все це можливо реалізувати, якщо бути небайдужими та самостійно дбати про свій комфорт.

Фото: скріншот